Miray Hotel Kleopatra Beach

Miray Hotel Kleopatra Beach

Alanya, Turkey
Saray, Atatürk Blv, 146
This hotel is located 70 metres from the beautiful Cleopatra Beach. There are numerous restaurants, nightlife and shopping opportunities in the vicinity. The centre of Alanya is just around 700 m away and there is a plethora of attractions such as Alanya Castle, Alanya Dockyard and Arsenal, the Red Tower, Alanya Archaeological Museum and Damlatas Cave. There are links to the public transport network about 400 m away and Antalya Airport is approximately 120 km from the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!