Pegasos Resort

Alanya, Turkey
Located in Avsallar, 2.4 km from Avsallar Public Beach, Pegasos Resort provides accommodation with a restaurant, free private parking, a seasonal outdoor swimming pool and a bar. Featuring a kids' club, this property also provides guests with a water park. The accommodation features evening entertainment and a 24-hour front desk.

The rooms in the hotel are equipped with a flat-screen TV with satellite channels. All units at Pegasos Resort include air conditioning and a wardrobe.

A buffet breakfast is available daily at the accommodation.

Pegasos Resort offers a children's playground. You can play table tennis and darts at the hotel.

The nearest airport is Gazipasa Airport, 62 km from Pegasos Resort.
MAİN POOL is closed from Sun 01 Nov 2020 until Fri 30 Apr 2021
Check-in 14:00 - 20:00
Check-out 10:30 - 11:30

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!