Q Premium Resort

Alanya, Turkey
ALPARSLAN TURKES BULVARI,267
Directly on the beachfront, this impressive hotel in contemporary design is located on the coast between Alanya and Side in an area known as Okurcalar. Bars, nightclubs and restaurants are located in Alanya some 35 km away. Antalya Airport is around 100 km away. The hotel offers 24-hour reception, free WIFI throughout, meeting rooms, 4 restaurants, 5 bars, fitness centre, spa and wellness, 2 outdoor pools, indoor pool, sports facilities, laundry service and free on-site parking. Wheelchair accessible.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!