Remi Hotel

Alanya, Turkey
SARAY MAH. PEHLİVAN SOK. NO:10
Tripadvisor Score: 4.0
The hotel has a convenient location very close to Cleopatra Beach, and within easy reach of to the city centre via public transportation. Guests can shop at Alanya Shopping district, explore Alanya's nightlife with an array of pubs, nightclubs and bars. The hotel is close to all major tourist attractions and landmarks, which include Alanya Castle, Alanya Dockyard and Arsenal, the Red Tower, Alanya Archaeological Museum and Damlatas Cave.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!