SAPHIR HOTEL&VILLAS

Alanya, Turkey
Konakli, Alanya
Локација: Стациониран е на 14 км од центарот на Аланија и 124км од центарот на Анталија и на 115 км од аеродромот во Анталија. Хотелот Saphir Hotel & Villas има сопствена песочна плажа. Лежалките и чадорите се бесплатни додека за крпа за на плажа се остава депозит. Сместување: Хотелот располага со вкупно 668 соби распоредени во неколку типови со различен поглед како што се: со поглед према море, парк, базен или према градот . Сите соби се со сопствена бања опремена со када или туш кабина. Собите во хотелот се со централна климатизација и вентилација додека собите во вилите се со сплит систем клима уреди, mini bar ( при пристигнување има вода и сокови а потоа се надополнува само со вода) телефон сет за кафе и чај, сеф, LCD телевизори со сателицка антена. Содржини: Главниот ресторан е со поглед према ботаничка градина, Италијански ресторан, Рибен ресторан A la carte ресторан и Daimond snack ресторан како и разни барови кои нудат најделикатни опции за храна и пијалоци во текот на денот. Спорт и забава: Хотелот располага со пинг понг, тенис, мини фудбал, аеробик, аеробик во вода и мн дуги водени активности. Дополнително се наплатуваат Аркадните актиивности, интернет кафе, нуркање, Координати: 36.58645228816638, 31.8658822062436 https://www.saphirhotels.com.tr/saphir-hotel-villas-en

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!