Savk Hotel

Alanya, Turkey
Atatürk Caddesi Saray Mahallesi,147
This seafront hotel is located on the sandy Cleopatra Beach. Guests will find bars, restaurants and public transportation links in the immediate vicinity, while nightlife spots and numerous shops can be found 10 minutes away. There is a plethora of shopping and dining options in Alanya city centre, 3 km away. The hotel enjoys easy access to the main local attractions and landmarks, such as Alanya Castle, Alanya Dockyard and Arsenal, the Red Tower, Alanya Archaeological Museum and Damlatas Cave.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!