Sealine

Alanya, Turkey
20 GOLLERPINARI MAH. KERIM KAPTANLAR SOK., ALANYA, TR
The hotel was built in 1997 and completely renovated in 2011. It consists of a total of 114 rooms spread over seven floors and two buildings. Located just 800 metres from the centre of Alanya and only 300 metres from the beach, the hotel is ideally situated for those wishing to be close to local amenities while enjoying a relaxing holiday of sea and sun. Guests can benefit from the hotel's facilities which include a hairdressing salon, a TV and internet corner, a bar and restaurant as well as the hotel's attractive 600-square-metre garden with sun-bathing terrace and two pools.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!