Sifalar

Alanya, Turkey
Yeni Hastane Cad. No:7 , ALANYA ALANYA, Alanya
This family friendly apartment hotel comprises a total of 60 luxury apartments with a capacity of 280 beds. Friendly, professional staff is available to assist guests with service and information at all times. For a relaxed holiday, guests have the choice of a 1-bedroom apartment and for larger families a 2-bedroom apartment. On-site facilities include a bar, a TV lounge and a restaurant. All rooms are tastefully decorated and stylishly furnished. Each unit comes with an en-suite bathroom and a well-equipped kitchen. Individually adjustable air conditioning and a large balcony also feature in all units as standard.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!