Sun Maritim

Alanya, Turkey
Avsallar Mahallesi İncekum Caddesi
This hotel is located in Incekum, directly beside a wonderful sandy beach, only some 25 km from Alanya. There are numerous shops, restaurants and bars in the area. The hotel is close to Alanya, where there is a plethora of attractions such as Alanya Castle, Alanya Dockyard and Arsenal, the Red Tower, Alanya Archaeological Museum and Damlatas Cave. ***Safe box extra - local payment***

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!