TT Hotels Pegasos Royal

Alanya, Turkey
INCEKUM KASABASI D-400 CAD, ALANYA, TR
Tripadvisor Score: 4.5
This family-friendly hotel is excellently located on the Turkish Riviera, directly on a beautiful golden sandy beach with the warm waters of the Mediterranean Sea. Various restaurants and an aqualand with water slides make every stay pleasant. The town of Avsallar is within walking distance. The city of Alanya with its castle and the famous Red Tower is about 28 km away, the international airport of Antalya 95 km.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!