Vega Green Apart Hotel

Alanya, Turkey
KIZLARPINARI MH. ISMET TUMERDEM SK.,12
Vega Green built in 2001 and has 72 units aparts. Hotel has been renovated in 2014. Each room have 2 single beds and 2 sofa chairs. There's satellite television in all living rooms with channels Sweden ,Norway,Demark,Finland and Holland. Air conditionings available in all the bedroom,living roomsand this can be rented from reception. Safety Box is available in the room and can be rented from reception. In the kitchen you can find toaster,kettle,two ringed electric cooker,microwave,mini fridge. Each room has big balcony,bathroom with shower,telephone ,WC and hairdrier for your use.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!