White City Resort Hotel

Alanya, Turkey
FUGLA MEVKII, TURKLER KASABASI,
Decorated in a contemporary style, this family-friendly hotel is located in the Fugla area, 21 km west from Alanya. Amenities include a spa centre with indoor pool, an outdoor pool, separate pool with waterslides and a private beach area. Public transport is available from the main road a minute's walk or so away from the hotel with access to neighbouring towns and the resort of Alanya.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!