Xperia Kandelor

Alanya, Turkey
Ataturk Cad. 903. Sok., 15
Just 250 m from the renowned sandy Kleopatra beach, this modern hotel is centrally located in the city of Alanya in the popular holiday region of the Turkish Riviera. An outdoor pool, children's pool and a spa area are available at the hotel, numerous restaurants, bars, cafés and shops are in the vicinity. The Damlatas Caves, the castle and the famous Red Tower are within easy reach.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!