Xperia Saray Beach Hotel

Alanya, Turkey
SARAY MAH ATATURK CAD, 151
Tripadvisor Score: 4.0
Directly situated on a private area of the renowned Kleopatra Beach, this modern hotel is also just a short stroll from the centre of the historical city of Alanya with its large variety of shops, restaurants, bars and cafés. Guests may choose from several on-site restaurants and bars, an outdoor pool, children's pool and a spa area are available. Attractions such as Alanya Castle are easily reachable.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!