Aqua Pedra dos Bicos Design Beach Hotel

Aqua Pedra dos Bicos Design Beach Hotel

Albufeira, Portugal
URB. QUINTA PEDRA DOS BICOS - SANTA EULÁLIA,Lote 24,
Tripadvisor Score: 4.5
Opened in 2008, this 4-star property offers a total of 140 rooms and 2 suites. Boasting a prime location, Aqua Pedra dos Bicos hotel is just 500 metres from Albufeira's famous nightlife and a stroll away from supermarkets, restaurants and tourist information centres. Its proximity to the beach (Praia dos Bicos) – about 400 metres away and with direct access from the hotel – as well as the modern design and the idyllic views over the Atlantic Ocean and the relaxing cliff-top pine grove, complete this offer at the heart Algarve. The hotel adopted an “adults friendly” policy in 2012, making Aqua Pedra dos Bicos the perfect choice for a peaceful holiday or a getaway break for two. Free WiFi is provided.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!