ChoroMar

Albufeira, Portugal
Rua Candido Guerreiro, Lote 22, 22965
This hotel is located only a short walk from the lively area of Montechoro in Albufeira. Guests will be able to stroll through the various nightclubs, restaurants and other activities in a matter of minutes. The stunning sandy beach is 2.5 km away and public transportation stops are located almost directly in front of the hotel's entrance. The hotel provides a courtesy bus provided to Oura beach and Albufeira's old town.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!