Da Gale

Albufeira, Portugal
Largos dos Lusiadas - Cerro da Piedade
Located in Cerro da Piedade, the highest part of Albufeira, this hotel provides extraordinary views over the old town, the coast and out to the open sea. Enjoy your breakfast with stunning views, either indoors or in the magnificent terrace. The town centre with its historic old town and numerous restaurants, bars, pubs and shops is just 300 m away. Praia do Peneco beach is also around 300 m away. The Albufeira Marina is too within easy reach.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!