Grande Real Santa Eulalia Resort & Hotel Spa

Grande Real Santa Eulalia Resort & Hotel Spa

Albufeira, Portugal
Estrada de Albufeira - Olhos de Água
Tripadvisor Score: 4.5
This exclusive luxury hotel is a conveniently located hotel in Albufeira, above beautiful, sandy Praia de Santa Eulália Beach. The hotel also offers a free shuttle bus into town that runs a few times per day, and there is a regular bus stop located 100 m from the hotel, going to the lively centre of Albufeira, with its many shopping and entertainment venues. The hotel has all the peace and tranquility of an Algarve beach setting, the sense of fun that comes with a holiday in a tourist area, and the charm of a fairy tale.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!