Hotel Apartamentos Mirachoro II

Hotel Apartamentos Mirachoro II

Albufeira, Portugal
R. dos Poetas Populares, 8500-510 Portimao, Portugal
Portimao/praia Da Rocha поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
This apart hotel is situated just a short stroll from the famous beach of Praia da Rocha on the spectacular coastline and the centre of Portimão, the largest town of West Algarve, with its shops, restaurants and bars. Portimão Museum, marina, several beaches and golf courses are within easy reach. The town of Lagos with its historic old town and the 17th century fort, the Forte da Ponta da Bandeira, is just a short drive away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!