Mirachoro Sol

Albufeira, Portugal
35-36 URBANIZACAO DO FOJO, PORTIMAO, PT
Tripadvisor Score: 3.5
Enjoying Portugal's sunny southern coast, the hotel is in the outskirts of the bustling city of Portimão, an area popular for its laid back Mediterranean culture and stunning old architecture. The hotel is only 10 minutes from the city centre, putting guests close to the town's amenities, including shuttle stations and exquisite seafood restaurants. The beach is about 2.5 km away. There are several shops, boutiques, bars and restaurants around the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!