Montemar

Albufeira, Portugal
33-34 RUA TORRALTINHA, ALGARVE,LAGOS , PT
Tripadvisor Score: 3.0
This beachfront hotel is situated in downtown Lagos, allowing for easy access on foot to several popular beaches, including Pinhão, Dona Ana, Porto de Mós and Meia Praia. Good public transportation links allow for exploration of historical monuments in the Algarve area. This hotel is close to Sagres, Algarve's historical area, and to Portimão, one of the Algarve region's main cities.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Check-in hour 18:00 –
 • Check-out hour – 11:00
 • Wired Internet (Extra Charge)
 • Wi-fi
 • Laundry service (Extra Charge)
 • Bicycle hire service (Extra Charge)
 • Air conditioning in public areas –
 • Hotel safe (Extra Charge)
 • Currency exchange facilities
 • Lift access
 • Garden
 • Bar
 • TV lounge
 • Game room

Room facilities

 • Room size (sqm)
 • Number of bedrooms
 • Bathroom
 • NO Disability-friendly bathroom
 • Bathtub
 • Internet access
 • Direct dial telephone
 • TV
 • Radio
 • Individually adjustable air conditioning –
 • Safe
 • Balcony
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms
 • Extra beds on demand (Extra Charge)
 • Cot on demand

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!