Pinhal do Sol

Albufeira, Portugal
SITIO DO SEMINO, S/N
This hotel is located between Vale do Lobo and Vilamoura. Situated near the beach in Quarteira, the hotel is close to Aqua Show Park, and Trafal Beach. The centre of Quarteira, with a diverse range of shopping and entertainment venues is around 3 km away, and is easily reached with the hotel shuttle bus. The nearest bars, restaurants and public transportation links are 1 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!