Turial Park

Albufeira, Portugal
Avenida 25 De Abril, 72
Close to and overlooking the beautiful fine sandy beach of Praia do Pescadores, this traditional style apart hotel is situated in the lively centre of the popular holiday resort of Albufeira. Numerous restaurants, bars and shops are in the surroundings, the historic old town is just a few steps away. The beaches of Oura and Galé are within easy reach, the international airport of Faro is at a distance of 32 km.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!