The Grand Plaza Hotel Smouha

Alexandria, Egypt
14th May Avenue, Smouha,21648
With a stay at The Grand Plaza Hotel Smouha in Alexandria, you'll be 3.9 mi (6.3 km) from Alexandria National Museum and 4.2 mi (6.7 km) from Royal Jewellery Museum. This 4-star hotel is 4.5 mi (7.3 km) from Shallalat Gardens and 4.9 mi (7.9 km) from Bibliotheca Alexandrina.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!