Steigenberger Cecil Hotel

Alexandria, Egypt
16 Saad Zaghloul SQ. RAML STATION
Tripadvisor Score: 4.0
This 4 star hotel is located in the city centre of Alexandria and was established in 1929. It is a short drive away from the CITADEL, ROMAN THEATRE and the nearest station is UNDERGROUND. The Hotel has a coffee shop. All 85 rooms are equipped with minibar, hairdryer, safe, trouser press, ironing set and air conditioning.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!