Pestana Viking Beach & Golf Resort

Pestana Viking Beach & Golf Resort

Algarve, Portugal
Praia Senhora da Rocha, Porches/Lagoa, 8400-450, Armação de Pêra Algarve, PT
Near Praia Da Senhora Da Rocha поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
The hotel is set in an ideal location, situated on a cliff overlooking the Atlantic Ocean and offers spectacular panoramic views of Senhora da Rocha Beach, which is sheltered and directly accessible from the hotel. The hotel is a short 3-minute walk from numerous shops, cafés and restaurants. There are plenty of shopping venues, restaurants, bars and nightclubs 1 km from the hotel. Convenient public transport links may be found within 100 metres of the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!