Turiquintas

Algarve, Portugal
PORTUGAL, ARMAÇÃO DE PERA, ALPORCHINHOS · 8400-450 PORCHES,
Turiquintas, a tourist complex situated in a calm zone surrounded by wide beautiful gardens, in the middle of the western Algarve, where your vacation time can be spent in tranquillity. Approximately 650 metres from the Beijinhos ("Little Kisses") and Aloendros Beaches and only 1km from Armação de Pêra. Here you can find a great variety of commercial shops, like restaurants offering typical meals of a fishing town, bars, as well as the daily traditional market.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!