B&B Hotel Alicante

Alicante, Spain
AVDA ELCHE 112, 03008 ALICANTE, SPAIN
Tripadvisor Score: 3.5
од
EUR7333EUR
2 возрасни
This modern business hotel is situated right by the sea in Alicante. The hotel is located within easy reach of Alicante Airport, the office for Harmonisation in the Internal Market and the IFA Exhibition Centre. The nearest golf course is located just 15 kms away, allowing guests to enjoy a leisurely game on their downtime. Less than 1 km away lies the audio-visual complex Ciudad de La Luz. Guests are welcomed into comfortable, relaxing surroundings which offer warm hospitality and excellent service. The guest rooms are tastefully decorated, providing functional space and an environment conducive to work and relaxation.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!