Estudiotel Alicante

Alicante, Spain
Calle Poeta Vila y Blanco, 4, 03003 Alicante, Spain
Tripadvisor Score: 3.5
Two star hotel built in 1977 and completely renovated in 2002. The customer will receive a friendly and personalized attention of its nine employees, all hospitality professionals. Located in the heart of the city of Alicante, Alicante Estudiotel is just a few meters from the main shops, government agencies and business centers. Ideal accommodation for businessmen and people who travel for work.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!