Hostal La Lonja

Alicante, Spain
CAPITAN SEGARRA 10, ALICANTE, ES

Location

This hostel is located right in the heart of Alicante.

Facilities

The hostel has a lift and features 38 rooms. Wireless internet access is provided in public areas.

Rooms

Air conditioning ensures that rooms maintain just the right temperature. Rooms include a double bed. WiFi ensures additional comfort. Bathrooms are equipped with a shower and a whirlpool bath, as well as a hairdryer. Copyright GIATA 2004 - 2019. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971

Meals

Dining facilities include a restaurant, a dining room and a bar.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!