ibis Alicante

Alicante (Province), Spain
AV.DE ELCHE 114-POL.IND AGUA AMARGA, 03008 ALICANTE, SPAIN
Tripadvisor Score: 3.5
од
EUR4900EUR
2 возрасни
Looking for an affordable hotel for your family vacation? The ibis Alicante hotel is perfect for you. It has all the necessary amenities, is 1.9 miles (3 km) from the beach and 3.1 miles (5 km) from the city center and airport, and is 100% non-smoking. We have spacious rooms, free parking and a restaurant and bar open 24 hours a day for your relaxation. We also have a meeting room, ideal for your work meetings, and attentive staff delighted to serve and help you at any time.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!