Occidental Alicante

Alicante (Province), Spain
Calle Tomas Lopez Torregrosa, 11
This hotel is situated close to the Rambla Alicante, at the heart of the city. The old town is just a short distance away. The hotel is situated just 500 metres away from the beach. A host of restaurants, bars and nightclubs can be found nearby. Links to the public transport network are located in the area. The property is just 1 km away from the station. Alicante Airport is conveniently located a 15 minutes' driving distance away. This charming hotel features elegantly-styled guest rooms. It provides a charming restaurant, where guests can wine and dine in style. Meeting rooms are available for the convenience of those travelling for work purposes.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!