Primavera

Alicante (Province), Spain
CALLE GARDENIAS 12, BENIDORM
Tripadvisor Score: 4.0
Hotel located in the heart of Benidorm, in second line of the poniente beach near the Levante beach and entertainment areas of Benidorm. The Hotel is family friendly and quiet, being managed by the owner allows customized and flexible service to its customers. Among the services offered are 24-hour reception, restaurant, cafeteria, terrace, manage transport. Each room offers on terrace, flat screen TV, telephone, free WiFi, free safe and bathroom with bathtub. 45 years of experience guarantee our management. Hotel Primavera their second home.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!