Grand Hotel Excelsior

Amalfi, Italy
VIA PAPA LEONE X
Set amidst woods and mountains, Grand Hotel Excelsior is in a marvellous position dominating Amalfi and the captivating scenery of the Amalfi Coast. Brimming with unsurpassed views, the coast invokes cheerfulness and encourages one to simply enjoy life to the fullest. This property boasts 97 comfortable as well as elegantly designed accommodation units, all of which include the most up-to-date facilities. All rooms have balconies and sea views. Also access to the beach and parking are free. **** IN CASE OF NO SHOW OR EARLY DEPARTURE WILL BE CHARGED 100% OF THE RESERVATION

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!