La Bussola

Amalfi, Italy
Lungomare Dei Cavalieri,16 4
Well-positioned, in centre of Amalfi, on the Promenade, along the sea. In a quiet, panoramic location, few yards from the Cathedral Square, and the harbour from where every morning several steamers leave to Positano, Capri, Naples and Salerno. Rooms with balcony front sea view, air conditioning, parking, good restaurant, Meeting Rooms, American bar, lifts, roof-garden solarium.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!