Positano Art Hotel Pasitea

Positano Art Hotel Pasitea

Amalfi, Italy
VIA PASITEA 207, 84017, POSITANO, ITALY
Tripadvisor Score: 4.5
The Positano Art Hotel Pasitea is a beautiful hotel enjoying a peaceful surrounding, houses in a traditional Mediterranean estructure, which boasts magnificent views to the sea from its idyllic position. It sits overlooking the gulf of Naples, on the rock of Positano. The historical centre is approximately 1 km from the hotel and shopping sites and leisure opportunities are located directly in front of the hotel. The hotel features excellent indoor and outdoor facilities and provides a warm and hospitable welcome. It is an ideal place to disconnect and recharge one's batteries.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!