Raito

Amalfi, Italy
Via Nuova Raito, 9
Hotel Raito is located on the slopes facing the sea outside Vietri sul Mare. At the hotel there is a reception, bar, restaurant, several pools, conference room and Spa. Rooms with bathroom/shower, hairdryer, telephone, TV, safe, Internet connection, minibar and air conditioning. Address: Via Nuova Raito 9 - Localita Raito, 84019 Vietri sul Mare, Italy Luxury hotel with a fantastic view over the Mediterranean.

прикажи повеќе

Hotel facilities

airconditioning
elevator
bar
telephone
pool
restaurant
tv

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!