Amman Cham Palace

Amman, Jordan
SHMEISANI STREET,AMMAN,JORDAN,11194
Tripadvisor Score: 3.0
This luxurious hotel in the city center of Amman has a total of 141 bright and spacious rooms with fantastic city views. All are carefully decorated, they have internet access and safe. The hotel also offers the possibility to dine in one of their restaurants or take a cocktail in one of its bars. If you have to organize a meeting or a conference, the hotel provides all you need for this, including specialized rooms.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!