Arena Space

Amman, Jordan
GARDENS AREA, WASFI AL TAL STR.PO BOX 142607, AMMAN, JO
Tripadvisor Score: 3.0
Hotel located in the center of the city of Amman, only 20 km from Amman airport. All rooms are spacious and decorated in a classic style and have the necessary services that will make your stay a success. Among these services we can find air conditioning, heating, television and private bathroom. The hotel also has three large rooms specialized in holding events, with a capacity of up to 400 people. One of the most outstanding aspects of the hotel is its fantastic rooftop swimming pool where you can enjoy beautiful views of the city.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!