ibis Amman Hotel

Amman, Jordan
61 Mohd Fayadh Al Assaf Street
Tripadvisor Score: 4.0
Visitors to Jordan's capital city find comfort and convenience at the ibis Amman hotel. Just 30 minutes from Queen Alia International Airport, 158 air-conditioned rooms await both business and leisure travellers. One-stop shopping, dining and entertainment are right across the street at Amman Mall. Get down to business in one of seven meeting rooms, enjoy a meal at the Open Pasta & Grill restaurant, and explore Amman's many historic attractions, such as the unforgettable Roman Amphitheatre.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!