Le Royal

Amman, Jordan
ZAHRAN STREET, 3RD CIRCLE, JABAL AMMAN, P.O.BOX 52, AMMAN 11118, JORDON
Tripadvisor Score: 4.0
An impressive landmark in the heart of Amman, this iconic hotel represents the perfect combination between tradition and modernity. The central business district and the city centre are 3 km away, the Dead Sea and the Jordan Valley are within a 30 minutes' drive. Queen Alia International Airport is 28 km away. The hotel features 24-hour reception, express check-in and check-out, concierge service, currency exchange, WIFI, meeting rooms, business centre, restaurants, bars, fitness centre, spa and wellness, indoor and outdoor pool, car hire, laundry service and luggage storage.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!