Regency Palace

Amman, Jordan
QUEEN ALIA STREET, P.O. BOX 927000, AMMAN, JORDAN
Near Royal Culture Center поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
The city hotel is centrally located in the heart of Amman, next to the Royal Cultural Centre on Queen Alia Street. Following a comprehensive renovation, the hotel now comprises a total of 273 guestrooms, modern meeting facilities and unique venues for conferences and receptions. Guests may enjoy a favourite programme in the TV lounge, and try the delicious treats served in the café and restaurant. Internet access and a car park are also available to provide further convenience. All guest rooms are en-suite and the bedrooms are furnished with a double or king-size bed. Further in-room amenities include satellite/cable TV, and guests can choose to enjoy refreshments from the minibar on their private balcony or terrace.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!