Retaj

Amman, Jordan
180-ZAHRAN STREET, 5TH CIRCLE,AMMAN,JORDAN,11953
Tripadvisor Score: 3.5
Located in the heart of Amman, this hotel is designed for both leisure and business travelers. It has a total of 48 rooms with television, wireless Internet access, telephone, private bathroom, safe and mini-fridge. The hotel also offers services such as car rental, and rooms and lounges prepared for holding events such as meetings and conferences. In addition, the hotel has a cafeteria and a restaurant specializing in local food.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!