The Alfred Hotel

Amsterdam, Netherlands
Cornelis Schuytstraat 58-60, Amsterdam
With a stay at The Alfred Hotel, you'll be centrally located in Amsterdam, just a 3-minute walk from Vondelpark and 12 minutes by foot from Van Gogh Museum. This hotel is 0.7 mi (1.2 km) from Rijksmuseum and 0.4 mi (0.6 km) from Concertgebouw.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!