American Hotel Amsterdam

Amsterdam, Netherlands
LEIDSEKADE 97, NL-1017 PN AMSTERDAM, NETHERLANDS
Tripadvisor Score: 4.0
Situated on the popular Leidseplein square, the Amsterdam American Hotel-Hampshire Eden enjoys a convenient location just on the edge of the historical canal district, the heart of Amsterdam. The elegant historic hotel expertly blends marvellous Art Nouveau style with modern rooms and facilities. On and around the Leidseplein, guests will find numerous restaurants, cafés, bars, pubs and theatres. The three most important museums of Amsterdam, the Rijksmuseum, Van Gogh Museum and Stedelijk Museum are just a few minutes' walk away; the wonderful Vondelpark is even closer.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!