Mercure City Amsterdam West Hotel

Mercure City Amsterdam West Hotel

Amsterdam, Netherlands
OUDE HAAGSEWEG 20, AMSTERDAM, NL
Amsterdam Nieuw-west поглед на мапата
од
EUR7280EUR
2 возрасни
Make yourself at home at Mercure, just a stone's throw away from Schiphol. The 4-star Mercure Hotel Amsterdam West is comfortable and easy to access, making it ideal for both business travels and weekend getaways. At the hotel you can find a bar to unwind, restaurant for lunch and dinner and 24 meeting rooms. A delicious breakfast buffet is served daily and the reception is at your service 24/7. All rooms are equipped with a comfortable bed, work desk, TV, safe, air-conditioning and free WiFi.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!