Amsterdam Tropen Hotel  

Amsterdam, Netherlands
LINNAEUSSTRAAT, 2C
од
EUR9016EUR
2 возрасни
Amsterdam Tropen Hotel is situated next to the Oosterpark, which connects the hotel to the energetic city center, the tranquility of the park and the Royal Tropical Institute (KIT). KIT is an international knowledge hub; a gateway for the ideas of tomorrow, where knowledge in the field of sustainable and intercultural cooperation are shared. The KIT bursts with inspiration and renewal. Visit Amsterdam Tropen Hotel and experience the tranquility in the middle of the swirling city of Amsterdam. We welcome you with open arms. visit Amsterdam Tropen Hotel and the Grand café De Tropen, and you will contribute to the objectives of KIT. The proceeds will benefit the projects of KIT.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!