Apple Inn

Amsterdam, Netherlands
KONINGINNEWEG 93, 1075 CJ AMSTERDAM, NETHERLAND
Tripadvisor Score: 4.0
од
EUR10528EUR
2 возрасни
Classic Hotel in downtown Amsterdam. Apple Inn Hotel is a comfortable hotel located in the heart of Amsterdam city centre. A classical style fills all the spaces, from the elegant common areas to the comfortable rooms. And everything in the centre of the city of channels. The hotel is placed in the cultural area of the city, beside the Vondelpark. Many of Amsterdam places of interest are at just a few steps from the Apple Inn Hotel, like the Van Gogh Museum, Rijksmuseum or the Congress Centre. 5% City Tax (5,5% for stays from the 1st Jan 2013), direct payment at the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!