Delta Hotel

Amsterdam, Netherlands
Damrak 42-43,1012 LK Amsterdam,The Netherlands
Near The Old Church поглед на мапата
Tripadvisor Score: 2.5
The Delta Hotel, housed in a traditional building, is great hotel situated in the city centre of Amsterdam, only a few minutes from Amsterdam central station, close to the busy Rembrandtplein, the main shopping sites and tourist sights. Tram rail, bus and the KLM Airport Shuttle stops are near the hotel. This city hotel features unique and comfortable rooms and provides a warm welcome and professional service. The hotel offers free Wi-Fi in the public areas and for a small fee, also in the rooms.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!