Estherea

Amsterdam, Netherlands
SINGEL 303-309,1012 AMSTERDAM, NETHERLANDS
City Centre - Dam Square поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
од
EUR31300EUR
2 возрасни
Boutique hotel Estheréa is housed in a row of 17th century buildings on the Singel, Amsterdam's oldest major canal and part of the ring of canals added to the official UNESCO World Heritage list in 2010. Dam square, the central railway station, the main shopping area, museums, theatres and night life are all within walking distance. The rich, colourful interior includes woollen carpets, crystal chandeliers, mahogany panelling, luxurious fabrics, extravagant wallpapers, flowers, plants and fish.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!